Ana Sayfa Akademik İlahiyat Misyonerler Artık Heryerde

Misyonerler Artık Heryerde

0

Misyonerler Artık Heryerde

Müslüman Ülkelerde Misyonerlik Faaliyetleri

Misyonerlik faaliyetleri türkiyede çok güçlü bir şekilde var ve devam ediyor. Aynı zamanda arap dünyasında da türkiyedekinden çok daha büyük organizasyonlar altında bunlar yapılıyor.

Türkiyede https://www.kampusweb.com/ isimli site üzerinden faaliyet gösteren bir misyonerlk faaliyeti mevcut. Bana göre bunu diğer misyonerlik faaliyetlerinden farklılaştıran ise medyayı ve kitle iletişim araçlarını ve tabiki interneti mükemmel şekilde kullanmaları. Bu site için reklam şirketlerine  ödemeler yapılıyor. İnternette okuduğunuz araştırdığınız içerik İslam Allah İsa Dua Ayet Sure gibi kelimelerse birden etrafınız bu sitenin reklamlarıyla doluyor. Örn başlık “Hz İsa Tanrı Mı”

Bu site üzerinden yapılan faaliyet günün gençlerini tehdit ediyor. Çünkü bilinçsiz ve islami eğitim almamış çocuklar ve gençlere hitap edecek şekilde hazırlanmış bu siteler.

Bunun bir benzeri arapça olarak  hazırlanmış. Bu arap sitesi ise tamamen çocukları hedefleyen çizgi filmler ve oyunlarla mesajlarını veriyorlar. Göze hitap eden çok iyi bir site geniş bir içerikle karşınıza çıkıyor. Örn: ” http://ar.superbook.cbn.com/ ” bu site adındanda anlaşılacağı gibi Kitabı Mukaddesi merkeze alıyor.

Örnek İlanları: Eğer henüz Hristiyan olmadıysanız ve Tanrı ile bir ilişkiye nasıl başlayabileceğinizi merak ediyorsanız, buraya tıklayın: KampusWeb.com

Diğer Misyoner sitelerden bazıları:

http://isamesih.com/

https://www.tanriylayurumek.com/

https://www.kampusweb.com/

şimdi bize ne düşüyor derseniz bir kere yukardaki sitelere karşı dikkatli olacağız ve etrafımızdakileri uyaracağız.

İkinci olarak Müslüman gençleri misyoner faaliyetlerden uzak tutarken Doğruyu – İslamı öğretmemiz gerekiyor. Burda günün tüm imkanlarını kullanmamız . Web sitesi , oyun sitesi, çizgi film, kitap, Film, organizasyon buranın sonu yok. Ama misyonerlerin bu işler için çok büyük bütçeler ayırdığını ve internetin de hristiyanların elinde olduğunu bilmemiz gerek.

Üçüncü olarak Müslüman dernek ve vakıfların bu faaliyet alanına yönelmesi gerek. Sadece bu alanı hedefleyen uzman stk ve derneklere ihtiyacımız var.  Diyanet’in “İRŞAD” faaliyetlerine bu gözlükle bakabilmesi lazım.  İRŞAD faaliyetlerini burada da gençliğin kalbinin attığı facebook instagram gibi sosyal ağlarda ve web sitesi olarak yönlendirmesi oluşturması gerekiyor.